Klima Servisi

Klima Servisi R410A Gazı Tüm klimalarda; soğutma sistemlerinde kullanılan, HFC (hidrofloro-karbon) grubunda yer alan soğutucu bir akışkan olan R410Agazı kullanılmaktadır.  Klima Servisi R410A gazı, hem ozon tabakasına zarar vermeyen çevreye dost bir gazdır hem de enerji verimi daha yüksek olduğu için küresel ısınmaya karşı alternatif bir çözüm olarak soğutma grubu ürünlerinde kullanılır. R410A, HCFC'Iere alternatif olarak geliştirilen HFC (hidroflorokarbon) gazlarından biridir. 

Klima Servisi

Klima Servisi R410A Gazı Tüm klimalarda; soğutma sistemlerinde kullanılan, HFC (hidrofloro-karbon) grubunda yer alan soğutucu bir akışkan olan R410Agazı kullanılmaktadır.  Klima Servisi R410A gazı, hem ozon tabakasına zarar vermeyen çevreye dost bir gazdır hem de enerji verimi daha yüksek olduğu için küresel ısınmaya karşı alternatif bir çözüm olarak soğutma grubu ürünlerinde kullanılır. R410A, HCFC'Iere alternatif olarak geliştirilen HFC (hidroflorokarbon) gazlarından biridir. 

Klima Servisi
Klima Servisi R410A Gazı Tüm klimalarda; soğutma sistemlerinde kullanılan, HFC (hidrofloro-karbon) grubunda yer alan soğutucu bir akışkan olan R410Agazı kullanılmaktadır. 

Klima Servisi R410A gazı, hem ozon tabakasına zarar vermeyen çevreye dost bir gazdır hem de enerji verimi daha yüksek olduğu için küresel ısınmaya karşı alternatif bir çözüm olarak soğutma grubu ürünlerinde kullanılır. R410A, HCFC'Iere alternatif olarak geliştirilen HFC (hidroflorokarbon) gazlarından biridir. 

Süper DC Inverter Klima 

Süper DC Inverter klimalarda, istenilen oda sıcaklığına yaklaştıkça, kompresör devri yavaşlar; ancak motor hiç durmaz, kendini en düşük devirde rolantiye alarak kesintisiz çalışır. İşte bu teknoloji sayesinde Süper DC Inverter klimalar, A enerji sınıfı klimalara oranla %35* daha az enerji tüketir. Ayrıca daha hızlıdır, daha sessizdir, daha sağlıklıdır, daha konforludur ve daha uzun ömürlüdür. Üstelik tıpkı diğer Bosch klimalarda olduğu gibi, Süper DC Inverter klimalarda da çevre dostu R410A gazı kullanılır. *Klasik split klimalara göre 
Inverter Klimalar ile Klasik Klimalar Arasındaki Farklar: 
• Klasik klimalar sabit frekansta sürekli açılıp kapanarak (on-off) çalışır. Inverter klimalarda ise ihtiyaç olan kapasiteye göre akım frekansı değiştirilerek kompresörün (motorun) dönme hızı ayarlanır. Böylece klasik sistemlere göre 1/3 oranında daha hassas oda sıcaklık kontrolü ile enerji tasarrufu sağlanır. 
• Inverter klimalarda ayarlanan sıcaklığa erişme süresi daha kısadır. Çünkü inverter klimalarda oda sıcaklık ayarındaki sapmalar, klasik sistemlere göre daha azdır. Dolayısıyla inverter klimalar size daha fazla konfor sunar. 
• Klasik klimalarda çalışma akımına göre, kalkış akımı 5-6 katken, inverter klimalarda 1,5 kattır. Inverter klimalarda, kalkışta frekans yavaşça artırılır. 
İyonizer (İyonlaştırıcı) Teknoloji 
Nefes aldığımız havada, hem pozitif hem de negatif elektrik yüklü iyon molekülleri bir arada bulunur. Araştırmalar, daha fazla negatif yüklü iyon molekülleri içeren havanın kendimizi canlı, diri, uyanık, enerjik hissetmemizi sağladığı, nefes almayı kolaylaştırdığı ve hatta ağrı giderici etkisi olduğunu göstermektedir. Buna karşın, daha fazla pozitif elektrik yüklü iyon içeren havanın ise bitkinlik, halsizlik gibi durumlara, baş ağrısı, göz ağrısı, baş dönmesi, anoksi ve nefes darlığı gibi rahatsızlıklara yol açtığı bilinmektedir. Kendimizi sağlıklı, enerjik ve güçlü hissetmemiz için negatif iyon yüklü temiz havaya gereksinimimiz vardır. Kırsal alanda havanın her santimetre küpünde 5.000, okyanus kenarında 2.500-10.000, şelale kenarında ise 25.000-50.000 negatif iyon bulunurken; şehirde kapalı işyerlerindeki kapalı ortamdaki havada negatif iyon yoğunluğu 50'ye düşmektedir. Yeni iyonizer seri klimalar, sadece ısıtıp soğutmakla kalmayıp her bir santimetre küp için ortalama 30.000-50.000 negatif iyon oluşturarak ortama verdiği havayı tazeler. Bu sistem sayesinde ortamın havası sigara dumanı, polen, virüs, bakteri ve maytlardan temizlenir; doğal ortamlarda soluduğumuz canlı, enerjik, ferah ve taze hava yaşadığımız ortama gelmiş olur. İyonizer Plus 

Bu sistemde pozitif ve negatif iyon molekülleri üretilmektedir. 

Negatif ve pozitif iyon molekülleri bir araya geldiğinde yüksek bir enerji ortaya çıkararak bakterilerin yok edilmesi sağlanmaktadır. 

Sistemde bol miktarda bulunan ve serbest kalan negatif iyonlar ise (ortamdaki negatif yüklü iyon miktarı cm3'te 1.000.000 adede ulaşmaktadır) ortamda iyonizer etkisi göstererek havayı tazeler. Bu sistem sayesinde ortamın havası sigara dumanı, polen, virüs, bakteri ve maytlardan temizlenerek, doğal ortamda soluduğumuz canlı, enerjik ve ferah hava kalitesine gelir. Split Klima Nedir? Klima Servisleri

ingilizce bir kelime olan "splif'in karşılığı "ayrık"tır. İklimlendirme ürün¬lerinde, özellikle klima modellerinde Türkçe karşılığı ise; bir dış bir iç üni¬teden oluşan klima modelleridir. Başka bir deyişle bir iç ve bir dış ünite¬den oluşan klima modellerine "mono split", bir dış ve birden fazla (çoklu) iç üniteden oluşan modellere ise "multi split" denir; 1+2,1+3,1+4 gibi. 
Otomatik İç Ünite Temizleme Özelliği (Self-Cleaning) 
Soğutma işleminin sonunda, uzaktan kumanda üzerindeki Self-Cleaning tuşuna basıldığında, iç ünitedeki ısı plakaları otomatik olarak 16 dakika boyunca temizlenir ve kurulanır. Bu özellik sayesinde iç ünitenin içinde bakteri ve mantar üremesi engellenir ve ortamdaki hava daima temiz kalır. 

Golden Tech Teknolojisi 

Klimalarda ısı plakalarının üzerinde zamanla bakteri oluşur ve bu bakteriler ısı alışverişini engeller. Golden Tech teknolojisi ile klimalarda, ısı plakalarının üzeri altın tozu ile kaplanarak plakaların paslanması, ayrıca bakterilerin üremesi ve yayılması engellenmiş; klimanın sağlıklı ve konforlu hava sirkülasyonu yapması sağlanmıştır. 

TÜV sertifikalı klimalar 

klimalar, bağımsız Alman test kuruluşu TÜV tarafından test edilmiş ve enerji değerleri onaylanmıştır. 

me (Takip Et Tuşu) 

Normalde ortam sıcaklığının klimanın iç ünitesi üzerindeki algılayıcılar tarafından belirlenir. 

me özelliği olan klimalarda ise akıllı kumanda, bulunduğu yerin sıcaklığını hisseder ve kızılötesi ışın aracılığı ile klimayla sürekli (7-8 m'ye kadar) bağlantı kurar. Böylece klima, odanın farklı bölgelerindeki sıcaklıktan haberdar olur ve ortam ayarlanan sıcaklıkta değilse, hemen devreye girerek ortamın sıcaklığını sabitler. Bu sinyal, 3 dakikalık aralıklarla klimaya gönderilir. Sistem, 7 dakika içinde herhangi bir sinyal almazsa Follow-me özelliği devreden çıkar ve cihazdan bir bip sesi gelir. 

1 Watt standby özelliği ile enerji tasarrufu 

Klimanız, uzaktan kumanda üzerinden "çalışmaya hazır" şekilde komut beklerken yani "standby" konumundayken gereksiz yere enerji tüketir. İşte bu sarfiyatın önüne geçebilmek için "1 Watt Standby" özelliğini geliştirdi. Standby konumunda normal koşullarda 4-5 Watt olan elektrik tüketimi, yeni açma-kapama teknolojisi sayesinde 1 Watt'a iner; böylece %80* enerji tasarrufu sağlanır. 1 Watt standby teknolojisine sahip olmayan diğer klimalarıyla kıyaslandığında. 
Ek Isıtıcı (PTC Rezistans) 
Dış ünitede bulunan ek ısıtıcı, düşük dış ortam sıcaklıklarında bile motorun devrede kalmasını ve çalışmasını sağlar. Ek ısıtıcı, dış ortam sıcaklığının 5°C'ye düşmesi durumunda devreye girer ve kompresörün verimli bir şekilde çalışmasını sağlayıp dış ünite üzerinde oluşabilecek buzlanmayı ortadan kaldırır. Dış ortamın 15°C'ye yükselmesi durumunda ise ek ısıtıcı devreden çıkar, kompresör normal çalışmasına devam eder.

http://www.klimaservisim.com/
Sponsorlu bağlantılar
Son Güncelleme: 02.09.2016 17:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.