7 Ağustos Yenikapı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" saat kaçta başlayacak? İşte Ayrıntılar

15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen kanlı Darbe girişiminden bu güne sokaklarda vatanı bekleyen vatandaşlarımızın , vatan nöbeti 7 Ağustost Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile sona eriyor. Bu Mitinge Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu katılacak. Ayrıca Ünlü isimler 7 Ağustos'ta sahnede olacak... Peki saat kaçta başlayacak ve nasıl olacak....İşte haberimizin detayları.

7 Ağustos Yenikapı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" saat kaçta başlayacak? İşte Ayrıntılar

15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen kanlı Darbe girişiminden bu güne sokaklarda vatanı bekleyen vatandaşlarımızın , vatan nöbeti 7 Ağustost Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile sona eriyor. Bu Mitinge Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu katılacak. Ayrıca Ünlü isimler 7 Ağustos'ta sahnede olacak... Peki saat kaçta başlayacak ve nasıl olacak....İşte haberimizin detayları.

7 Ağustos Yenikapı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" saat kaçta başlayacak? İşte Ayrıntılar
15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen  kanlı Darbe girişiminden bu güne sokaklarda vatanı bekleyen vatandaşlarımızın , vatan nöbeti 7 ağustost demokrasi mitingiyle sona eriyor. Bu Mitinge Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu katılacak. Ayrıca Ünlü isimler 7 Ağustos'ta sahnede olacak... İşte haberimizin detayları.

15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkıştığı darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile halkın sokağa çıkması sonrasında püskürtülmüş ve büyük bir demokrasi zaferi elde edilmişti. Haince yapılan darbe girişimini protesto eden vatandaşların günlerdir sürdürdükleri demokrasi nöbetlerini taçlandırmak için Yenikapı'da düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" için hazırlıklar devam ediyor. Peki 07 Ağustos Yenikapı mitingi saat kaçta başlayacak? İşte ayrıntılar...
07 AĞUSTOS YENİKAPI MİTİNGİ SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini sokağa çıkarak püskürtüp 15 Temmuz'dan bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, 07 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan mitinge katılmaya hazırlanıyor. Yenikapı Meydanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşecek olan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" saat 17.00'de başlayacak.
YENİKAPI 3,5 MİLYON KİŞİYİ AĞIRLAYABİLECEK
İstanbul Büyükkent Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, miting alanı 3,5 milyon khamlecıya hizmet verecek kapasitede hazırlanıyor.
Mitinge, Anadolu ve Avrupa yakasından otobüslerle ulaşılabilecek. Farklı noktalardan miting alanına ring seferleri yapılacak.
Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edilirken, engelli araçları için araç sayısı kadar engelli tabelası hazırlandı.
Kazlıçeşme, otobüsler için park alanı olarak belirlendi. Otobüslerle gelen khamlecılar Kazlıçeşme’den Yenikapı Miting Alanı'na yürüyerek gidecek. Yaşlı ve çocuklar için ise Kazlıçeşme-Yenikapı arasında 20 adet otobüs ring seferleri yapacak. Yol boyunca su istasyonları ve ikram alanları kurulacak.
Deniz yoluyla miting alanına ulaşım kiralanan 200 adet vapur, tekne gibi deniz taşıtı ile olacak. Ayrıca kiralanan 50 adet deniz aracı da ring seferleri yapacak. Deniz yoluyla 12 noktadan ulaşım sağlanacak. Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden deniz araçları hareket edecek.
Anadolu ve Avrupa yakaları için miting alanına otobüslerle ve deniz yolu ile toplu ulaşımın yanı sıra metrobüs, Marmaray ve metro hatları kullanılabilecek.
Alana gitmek isteyen khamlecılar için transfer noktaları, ana istasyonlar ve miting alanına yakın metro duraklarından ring seferleri de yapılacak.

3 ANA GİRİŞ OLACAK
Yenikapı Miting Alanı'nda karayolu ile gelenler için Kazlıçeşme girişi yönünde, Marmaray'la gelenler için Marmaray yönünde, deniz yolu ile gelenler için deniz tarafından olmak suretiyle 3 ana giriş kapısı olacak.
Protokol girişleri için bir, basın için bir ve engelli vatandaşlar için bir nokta belirlendi.
2,5 milyon sopalı Türk bayrağı hazırlandı
"Demokrasi ve Şehitler Mitingi" khamlecıları için 1,5 milyon şapka, 2,5 milyon sopalı Türk bayrağı ve 5 milyon şişe su hazırlandı.
Alanda mevcut tuvaletlere ek 150 adet mobil tuvalet yerleştirilecek.
Alana 60 metre genişliğinde, 16 metre yüksekliğinde sahne ile 1 milyon watt gücünde ses sistemi kurulacak. Ses sistemi için 20 adet ses sistemi kulesi yapılırken, sistemle 1,5 kilometre mesafeye ses iletimi sağlanabilecek. Sistem, 300 kişilik ekibin 3 gün çalışmasıyla hazırlanacak.
Ses sistemi, 22 adet LED ekran ve arama noktalarındaki kapıların enerji ihtiyacı 54 adet jeneratör ile sağlanacak. Ses ve görüntü transferları kurulacak vinçler üzerine çekilecek çelik halatlarla yapılacak. Bu amaçla 6 bin metre halat çekilecek. Görüntü transfer 5 bin metre fiber hatla sağlanacak.
Meydana, 165 metal dedektörlü kapı, 22 X-Ray cihazı kurulacak.
Yenikapı'da polis hariç, temizlik, malzeme dağıtımı, alan hazırlıkları, yöntem ekip, organizasyon ekibi olmak suretiyle 13 bin kişi görev alacak.
48 KİŞİLİK CANLI YAYIN EKİBİ
Canlı yayın için 16 kamera, 32 kanal görsel masası, 64 kanal ses masası, 32 kanal interkom sistemi, 8 adet HD recorder, 4 kanal telsiz interkom sistemi, 8 Kanal kablolu intercom sistemi, 5 bin metre kamera kablosu, 3 kilometre video kablosu, 2 jimmy jip kullanılacak. 48 kişilik canlı yayın ekibi görev yapacak.
"Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde 102 kara ambulansı, 1 deniz ambulansı, 1 helikopter ambulans ve 20 itfaiye aracı hazır bulunacak. Alanda 728 sağlık personeli görevli olacak.
Miting sebebiyle 7 Ağustos Pazar günü 06.00-00.00 arasında Bakırköy Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih İlçesi Aksakal Caddesi arasında kalan sahil yolu geçici olarak trafiğe kapatılacak.

PAZAR GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ
İstanbul'da, 7 Ağustos'ta Demokrasi ve Şehitler Mitingi bundan dolayı bütün toplu ulaşım araçları bedava olacak.
İstanbul Büyükkent Belediyesinden yapılan açıklamada, "7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Meydanı'nda yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi bundan dolayı İstanbul'daki bütün toplu ulaşım araçları bedava olacaktır." denildi.

DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ'NDE SAHNEDELER
Müzik sektörünün %60’ını temsil eden Emre Müzik’in sahibi Hüseyin Emre, Avrupa Müzik’in sahipleri Cengiz Erdem ve Deniz Erdem ile DMC’nin Genel Müdürü Samsun Demir, sanatçılarına yaptıkları mitinge katılma çağrısına olumlu yanıt aldı.

Aralarında Türkan Şoray, Ferhat Göçer, Ahmet Özhan, Kibariye, Ümit Besen, Mustafa Sandal, Rafet El Roman, Ziynet Sali, Özgün, ENBE Orkestrası, Garo Mafyan ve Burcu Güneş’in de olduğu üç şirketin sanatçıları Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde yerlerini alacak.

Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılacak olan müzik yapımcıları direkt olarak bir davet almaksızın harekete geçtiklerini belirterek “Davete gerek yok. Gün birlik ve birliktelik günü” dedi.

500 ÜNLÜ KATILACAK
Mitingin sanatçı organizasyonunu üstlenen müzik yapımcısı Polat Yağcı, şölene 500 ünlüyle çıkarma yapacaklarını ifade etti. Şarkıcılardan oyunculara, radyoculardan sporculara 500 ismin Bebek’ten 5 tekne ile alana taşınacağını açıklayan Yağcı, “Sanatçılarımız bu tarihi güne kusursuz, tam kadro katılacaktır” şeklinde konuştu.

BAHÇELİ DE DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILACAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne dair, "Hainlere ve hasım odaklara karşı Türkiye'nin safında duracağını, 79 milyonu, khamlecı devlet ve siyaset adamlarıyla beraber kucaklayacağını, ümitsizliği aşmak, tereddütleri silmek, birlik ve birlikteliği canlı tutmak, yeni bir talih ve tarih kapısı açmak için Yenikapı'da bulunacağını" bildirdi.

KEMAL KILIÇTAROĞLU DA DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILACAK
CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu yaptığı açıklamada bu mitinge katılacağını açıkladı.
Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.